Virtuálna realita
Dobrodružstvo, napätie, akcia a zábava. Virtuálna realita na rôzne spôsoby.
Každý hráč si nasadí okuliare na zobrazovanie virtuálnej reality a ihneď sa ocitne v inom prostredí. U nás sme dosť zameraní na TÍMOVÚ zábavu a niektoré akčné hry môže hrať až 6 hráčov súčasne - znamená to, že hráči sa aj vidia aj počujú priamo vo virtuálnej realite. Je to vynikajúca zábava.
Ak ste v minulosti skúšali virtuálnu realitu a nemali ste z nej dobrý pocit, dnes sú zariadenia a hry pripravené tak, že to všetkých hráčov úplne pohltí, nepríjemné pocity sú zanedbateľné až žiadne. Vhodné pre mladších, ale aj starších hráčov. Príďte a presvedčte sa sami! Oplatí sa:)
Virtuálna realita je najnovší fenomén vo svete, ktorý využíva najmodernejšiu technológiu, vďaka ktorej sa budete cítiť, ako by ste boli niekde inde. Nič pred tým - ani TV, ani 3D filmy, alebo videohry sa nedajú porovnávať so zážitkom, keď sa úplne dostanete do sveta virtuálnej reality.
Virtuálna realita v aréne BLACK BLOCK v Žiline ponúka jedinečný a vzrušujúci zážitok - ideálna zábava pre priateľov, rodiny, teambuilding, narodeninovú oslavu a pod.
Pomocou virtuálnej reality sa ocitnete v inom svete. V skutočnom živote toto nezažijete...
Často kladené otázky
Pokiaľ ste iba jedna osoba, tak na prvý krát si rezervujte iba 30 minútový blok. Zoznámite sa s princípom, vyskúšate nejaké hry a zrejme Vám to bude stačiť. Možno aj dvom ľudom na prvý krát stačí jedno hracie miesto na 30 minút pre prvé zoznámenie sa - že sa vystriedate, každý po cca 10-12 minútach. Ak ste dvaja, je ale lepšie rezervovať dve hracie miesta a užiť si multiplayer hry, tak by ste si zahrali cca 20 minút. Vačšej skupine (3-6 ľudí) doporučujeme rezerváciu aspoň hodinového bloku - prestriedate sa a môžete si dať aj nejaké preteky.
Dá sa to zvládnuť relatívne rýchlo, minútka-dve. Záleží od postavy hráča, vo Virtuixe aj či treba meniť veľkosť obruče, nastaviť výšku plošiny a pod. V Battle Station a Racingu sa vymeníte za okamih.
Kráčate alebo beháte. Určujete smer aj rýchlosť pohybu. Na očiach máte okuliare, ktoré Vám zobrazujú virtuálne prostredie čo je okolo Vás a v ňom sa pohybujete. Stojíte na plošine a vlastne sa po nej kĺžete. Máte okolo pása aj ochrannú obruč, takže pohyb samozrejme nie je úplne prirodzený. Avšak po nejakom čase, keď si na to zvyknete, sú pocity veľmi realistické. Je úžasné pohybovať sa vo vymyslenom prostredí. Keď hráte multiplayer a naháňate sa v nejakej virtuálnej aréne, je to vážne super.
Rátajte s tým, že môžete podať naozaj reálny fyzický výkon a všetko čo s tým súvisí. Už po 15 minútach hrania toho netrénovaný človek môže mať dosť. Doporučujeme si zobrať aspoň náhradné tričko. Sú hry, kde behať netreba, stačí sa iba prechádzať, ale tie nie sú až také vyhľadávané. Arény a multiplayer sú najžiadanejšie a je tam najväčšia zábava.
Pri týchto simulátoroch je kladený dôraz na zážitok a zábavu. Ide o arkádové jazdenie, aj keď pri Project Cars môžete auto úplne rozflákať a do cieľa nemusíte vôbec dôjsť:) Takže pred jazdou nie je potrebné žiadne špeciálne školenie, treba nasadnúť a užívať si.
Je to individuálne. Virtuálna realita nemusí byť pre každého. Výrobcovia zobrazovacích zariadení na virtuálnu realitu (u nás HTC Vive) vydávajú varovania, pre koho nie je vhodné vôjsť do virtuálnej reality. Väčšinou je to zo zdravotných dôvodov. Ak máte nejaké zdravotné problémy, tak treba zvážiť využívanie virtuálnej reality. Ak si nie ste istí, zarezervujte si iba 30 minútový blok na vyskúšanie. Na prvý krát zážitok môže byť aj rozpačitý, keď si však organizmus zvykne, tak virtuálna realita nerobí problém aj niekoľko hodín v kuse:)